Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новоаврамівська громада» (код ЄДРПОУ: 40547970) було ліквідовано

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
НОВОАВРАМІВСЬКА ОТГ

Полтавська область, Хорольський район

Пам'ятки та відпочинок

Фото без описуПам’ятник воїнам – визволителям на полі бою в с.Хохулі –перший бій на території району

адреса: Хорольський р-н х.Хохулі

 Історична довідка.     

       В кінці серпня  1943 року ряд фронтів південно-західного напрямку перейшли в наступ.  Головні сили Воронезького фронту наступали в напрямку Полтава-Кременчук. Війська 52-ї армії в складі Воронезького фронту на початку вересня прорвали оборону ворога біля міста Зіньків і розвивали наступ в напрямку Миргорода, Хорола, Семенівки, Золотоноші

      Вороже командування намагалося стримати наступ військ на раніше підготовлених рубежах, які тягнулися вздовж річок Ворскла, Псьол, Хорол.  З’єднання 78-го стрілецького корпусу (командуючий генерал-майор Латишев) після визволення Миргорода одержало наказ переслідувати ворога, звільнити м. Хорол. 373 стрілецька дивізія вранці 19 вересня 1943 року почала переслідування ворога, який відходив у південному напрямку, і до вечора звільнив Хорол. На підступах до Хоролу у бувшому хуторі Хохулі відбувся самий великий бій. Героїчно билися бійці 1237 стрілецького полку майора Бурмистрова, командирів підрозділів Коваля, Баннікова та інших. В цьому бою загинуло 10 воїнів 1237 стрілецького полку.  На полі бою ворг втратив три танки, самохідні гармати, до сотні солдат.

 

Сауна

адреса: Хорольський р-н с.Новоаврамівка вул.Миргородська, 3

      Сауна в с.Новоаврамівка побудована в 2007 році. 

Фото без опису

Деякі правила відвідування фінської сауни

     Щоб похід в фінську сауну принесло виключно користь, потрібно дотримуватися ряду правил. Для початку потрібно прийняти душ і насухо обтерти все тіло. Після того, як Ви зайдете в саму парилку, потрібно хоча б приблизно вимірювати час, так як довго перебувати в бані не рекомендується. Час першого заходу не повинна перевищувати п’яти хвилин. Дуже важливо не забути зняти з себе різні прикраси та інші аксесуари. В баню потрібно взяти рушник і шапку. Після відвідування парильні в обов’язковому порядку потрібно викупатися в басейні або водоймі. Завдяки такому контрасту Ви зможете освіжитися і змити піт.

Фото без опису

Основні плюси фінської лазні

У тому випадку, якщо ви не вживали алкогольних напоїв, не вагітні, не голодні і абсолютно здорові, то відвідування фінської сауни принесе вам тільки користь і море незабутнього задоволення. Головним плюсом лазні можна вважати очищення організму від шлаків. Висока температура в парильні сприяє прискоренню кровотоку й підвищеному потовиділенню. До того ж у сауні м’язи тіла відновлюються значно швидше. Саме тому безліч професійних спортсменів відвідує сауну після тренажерного залу для фізичного відновлення. Гаряче повітря, яке ви вдихаєте в сауні, також дуже корисний для слизової оболонки.

Перебуваючи в будь-якій лазні або сауні рекомендується здійснювати масаж тіла за допомогою дубового або березового віника. Їх можна придбати в сауні за окрему плату або принести з собою. Але перед використанням віник обов’язково треба запарити в гарячій воді. Краще всього, класти віник у воду відразу після приходу в сауну, щоб пізніше він був готовий.

Фото без опису

 

Пам’ятник "Катюша" на честь звільнення села від фашистських загарбників

адреса: Хорольський р-н с.Новоаврамівка

   Історична довідка.

Фото без опису

 

 

 

     

 

Пам’ятник "Катюша" встановлено на честь воїнів 17 гвардійського мінометного Черкаського орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького полку, які 19 вересня 1943 року нанесли нищівний удар по скупченню фашистських військ в районі шляху Київ – Харків, що забезпечило успішний наступ радянських військ на захід.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новоаврамівський народний краєзнавчий музей

адреса: Хорольський район с. Новоаврамівка

 Історична довідка.

      Новоаврамівський історико – краєзнавчий народний музей міститься в окремому будинку в центрі села Новоаврамівка Хорольського району Полтавської області.

      Офіційне відкриття музею відбулося у травні 1959 року. Фактично ж музей почав працювати в листопаді 1958 року. І це перший  в історії Полтавщини музей на громадських засадах. Звання "народний" Новоаврамівському  краєзнавчому музею присвоєно в 1968 році. Його організатором і завідуючим був учитель історії Федір Онисимович Могиленко, який 1968 року був нагороджений значком Міністерства культури СРСР за розвиток музейної справи.     

Фото без описуФото без опису

     Експозиція музею розміщена в шести залах і двох коридорах, загальною площею 250 кв.м.

      Експозиція має відділи "Природа краю", "Історія краю", Етнографія", в яких відтворено природні багатства краю, історію села, бойові і трудові традиції, життя і побут населення.

     Переглянути буклет

 

Пам'ятник героям-визволителям с.Новоаврамівка

Фото без опису

Фото без опису

Пам'ятник героям-визволителям с.Мелюшки

Фото без описуФото без опису

Пам'ятник гером-визволителям с.Ковалі

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Могила Левка Івановича Боровиковського

    адреса: Хорольський район с.Мелюшки

Історична довідка.

      Левко Іванович Боровиковський  - відомий поет-романтик і фольклорист, байкар. Народився в с.Мелюшках Хорольського повіту 10 лютого /за новим стилем 22 лютого/ 1808 року. (за іншими даними 1806 р.н.)

    Фото без опису

    Батько Боровиковського походив з козацького роду миргородця Луки Боровика, який називав себе Лук’яном Боровиковським. Дома хлопчик навчився читати і писати, а згодом він учився в Хорольському повітовому училищі /1819-1822 рр./, в Полтавській гімназії/1822 – 1826/, а з 1826 р. – в Харківському університеті. По закінченні університету Л.І.Боровиковський учителював у Курській гімназії. Ще коли він вчився у Харківському університеті, почалася його літературна діяльніссть: в журналі "Вестник Европы" в 1828 р. з’явилися перші твори поета поема-билина "Пир Владимира Великого" та баллада "Молодиця" і ін. Боровиковський перекладав твори О.Пушкіна, А.Міцкевича, уклав словник української мови. Найбільший вклад зробив Л.І.Боровиковський в українську літературу своїми байками. В 1852 році у Києві вийшла збірка "Байки и прибаютки Левка Боровиковського".

Десь в 1855-1856 році Л.І. Боровиковський виходить у відставку і живе  то в Хоролі, то в Мелюшках.

 Помер Л.І.Боровиковський в рідних Мелюшках 14 /26/ грудня 1889 року. Тут же, в цьому селі, він і похований.

      В 1961 на могилі Л.І.Боровиковського було встановлено обеліск, в 2005 році – замінено на новий.

Обеліск пам'яті героям ВВВ с.Барилове

Фото без опису

 

Пам'ятні знаки та постамент в с.Грушине

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постамент ліквідаторам аварії на ЧАЕС

26 квітня 2016 року до 30-ти річчя трагедії на ЧАЕС в с.Новоаврамівка був відкритий постамент, як знак вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

 

Фото без опису

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua